מגזין הומלס / נדל"ן, זירת המומחים

images: 123rf

images: 123rf

טיפים של מקצוענים לצביעת דירות ובתים

צביעת דירות ובתים היא הנפוצה מבין טכניקות השיפוץ. המחיר הזול, הפשטות ולעתים קרובות היכולת לבצע אותה אפילו לבד, הופכים את השירות וחומרי הגלם המתלווים למבוקשים במיוחד. לכאורה מדובר בעניין פשוט למדי ואתם עשויים לתהות "מה כבר עשוי להשתבש?" אז זהו – שהרבה.

יוסי הצבעי 22/01/2020
זירת המומחים | השכרה, מכירה

בשירותים מבוקשים שבהם מחליפים ידיים סכומי כסף גבוהים, תמיד יהיה מי שירצה לשכלל את השיטה ולעשות כסף קל.

בצביעת דירות ובתים, העניין הזה מקבל משנה תוקף, מאחר והיעדר חסמי כניסה אל הענף, מביאים למצב שישנם הרבה בעלי מקצוע שמגדירים עצמם צבעים – חלקם מקצועיים ואמינים ומחלקם כדאי להיזהר.

אם זה לא מספיק, ישנם גם יצרנים של חומרי גלם שונים, המנסים ״לעשות סיבוב״ על הצרכן הנלהב ולמכור לו צבעים במחירים יקרים – לעתים קרובות ללא סיבה מוצדקת.

כיצד, אם כן, ניתן לצבוע את הבית באופן מוצלח, בתקציב זול ואיך לבחור את הצבעי המושלם במידה והחלטתם להזמין אחד.

בחירת הגוון המתאים

הדרך לדירה צבועה באופן מוצלח, עוברת בין כמה נקודות, כשהראשונה היא בחירת הגוון המתאים.

בעניין זה ניתן להבחין בתופעה מעניינת. צרכנים רבים חושבים תחילה לשלב כמה צבעים אך מהר מאוד הם מבינים שהדירה צריכה להיות פרקטית לפני הכל ושהצבע חייב לשרת את הצרכים שלהם באופן הטוב ביותר.

זאת אחת הסיבות שבסביבות 90% מהצרכנים בוחרים בסופו של דבר בצבע לבן או בגוון שמנת דומה.

צבע לבן על כל גווניו, מהווה רקע מושלם לכל רהיט, מטבח, סלון ואזורים ופריטים אחרים. הוא יוצר תחושה של חדרים מוארים, נקיים ומרווחים.

עבור מי שבכל זאת חושב שצבע לבן עשוי לשעמם, אנו מציעים לשלב קיר מרכזי בצביעה אומנותית כמו ווש או אפילו שליכט. אם כי לעיתים קרובות אפשר ״לשבור״ את הלבן באמצעות שילוב של פריטים עיצוביים בצבעים שונים כמו כריות, תמונות, נישות וכיוצא בזה.

מתחילים מהבסיס – איזה צבע לקנות?

אז בחרתם את הגוון המתאים, קפצתם אל חנות הצבעים הקרובה וגיליתם עשרות סוגים של צבעים של יצרנים שונים כשכל אחד מהם מתיימר להיות הכי מתאים עבורכם. גיליתם שגם טווח המחירים נע בין כמה עשרות שקלים ומגיע מהר מאוד לכמה מאות. אתם אובדי עצות. מצד אחד אתם רוצים תוצאות טובות, מוכנים להשקיע ולא מעוניינים לחסוך כמה שקלים שיבואו על חשבון הכיסוי והתוצאה הסופית אך מצד שני חשוב לשאול את השאלה: האם יש צורך ברכישת צבעים יקרים כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר?

התשובה עשויה להפתיע אתכם אך לאחר למעלה משני עשורים של צביעת דירות ובתים בישראל נוכל לומר לכם בוודאות שהמחיר לא תמיד קובע. כדי להגיע אל התוצאות הכי טובות, כל מה שצריך הוא צבע אקרילי איכותי שבדרך כלל לא יהיה הזול ביותר אבל בטוח שלא היקר מכולם.

כדי להמחיש את העניין, איש מקצוע נוהג לצבוע דירות ובתים בצבע אקרילי של אחת מהחברות המוכרות בענף, רק שעבורו עלות פח של 18 ליטרים, מסתכמת ב-250 שקלים. התוצאות והכיסוי של הצבע מושלמים - משתווים ואף עולים באיכותם על חומרי גלם וגימיקים יקרים יותר.

הערה חשובה: לצביעת פנים רגילה של קירות, חשוב לעשות שימוש בצבע אקרילי בעוד שצביעת מקלחות, שירותים ותקרות, מומלץ לעשות עם סיד סינטטי שהוא זול יותר באופן משמעותי מצבע אקרילי ומאפשר לקיר והתקרה לנשום ולנדף עודפי לחות.

איך צובעים דירה בצורה הנכונה?

לא משנה אם החלטתם לצבוע את הדירה לבד או שבחרתם להזמין צבעי מקצועי, יש דרך אחת נכונה לבצע את המשימה וחשוב להקפיד עליה כדי לקבל את התוצאות הטובות שיחזיקו לאורך זמן. כדי להקל על הביצוע, חילקנו את הצביעה ל-4 שלבים מרכזיים.

שלב ראשון – הכינו את הדירה

כדי לצבוע את הקירות והתקרה, חשוב להתחיל בפינוי החדרים ככל שניתן, כך שאפשר יהיה לעבוד בחופשיות ולצבוע את כל חלקי הקיר והתקרות. זכרו שככל שתפנו את החדרים באופן יסודי יותר, כך הצביעה תהיה נוחה, טובה ומהירה יותר.

מעבר לפינוי, הסידור צריך לכלול גם פריסת קרטונים על הרצפה, עטיפת רהיטים שנותרו באמצעות ניילונים ושימוש בסרטים דביקים עבים כדי להגן על משקופים, מסגרות חלון וכדומה (אם כי בידיים מיומנות מספיק להיעזר במטלית רטובה לניקיון מידי של כל חלק שהתלכלך).

שלב שני – התחילו בתיקונים

הפיתוי להתחיל ולצבוע את הקירות ולראות קצת תוצאות קיים במיוחד בשלב זה. אך זכרו שכדי להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב לחכות עם הצביעה ולהתחיל בתיקונים של סדקים וחורים. תיקון יסודי הוא ערובה לצביעה אחידה ויפה בעוד שחיפוף עשוי להציג את הדירה באור חיובי פחות.

ההמלצה היא להחליק קירות וסדקים באמצעות שפכטל אמריקאי תוך שימוש בקלסימו לחורים עמוקים יותר. במידה שיש סדקים גדולים, כדאי להשתמש ברשת ייעודית אך אם אינכם אנשים טכניים או שלא ביצעתם עבודות כאלה בעבר, מומלץ לשקול להיעזר בצבעי מקצועי.

שלב שלישי – צבעו בשתי שכבות

מדובר בנקודה חשובה במיוחד, שרבים נוהגים לדלג עליה מטעמי חיסכון בזמן.

אנו מאמינים שכדי לקבל תוצאות טובות לאורך זמן, חשוב להקפיד על העניין וממליצים להתחיל בתקרה (אם החלטתם לצבוע אותה) ולאחר סיומה לעבור אל הקירות. הסיבה לכך היא הנטייה של התקרה ללכלך את הקירות בנתזים של סיד סינטטי.

הן את הקירות והן את התקרה כדאי לצבוע עם רולר ואילו את הפינות שאליהן הרולר אינו מגיע, ניתן לצבוע בעזרת מברשת איכותית.

שלב רביעי – נקיון וסדר

גיליתם שהרצפה התלכלכה? לא נורא. ניקיון הדירה מיד בסיום הצביעה יבטיח לכם הסרה מהירה של הלכלוך בלי שום מאמץ. עם סיום הצביעה תוכלו לנקות את הדירה, להיפטר מהניילונים והקרטונים ולסדר את הרהיטים במקומם.

בבתים פרטיים ודירות גדולות במיוחד כדאי לחלק את המשימה לחלקים - על פי החדרים (לסיים חדר אחד ולהתחיל באחר) כך שהבית לא יראה כמו אתר בניה וניתן יהיה להמשיך לגור בו תוך כדי הצביעה.

להזמין צבעי בלי להיעקץ

החלטתם להזמין צבעי? חשוב שתקפידו על מספר כללים שיעזרו לכם לבחור בעל מקצוע, צבעי אמין ומקצועי.

המלצות – תמיד טוב לצפות בהמלצות של לקוחות קודמים. אנו ממליצים להחמיר ולבקש לראות עבודות שנעשו על ידי הצבעי. בקשו רשימה של מספר ממליצים באזור המגורים שלכם ותאמו ביקור קצר. מרבית האנשים ישמחו לסייע לכם.

צבעי שמקפיד על הכללים – כל הכללים שסקרנו צריכים להיות מיושמים על ידי מי שצובע את הדירה. וודאו שהצבעי משתמש בצבעים אקריליים איכותיים ושהוא עובד בצורה שהוסברה.

סידור וניקיון הדירה – ישנם צבעים שיסדרו וינקו אחריהם את הדירה וישנם כאלה שלא. הסידור והניקיון של הדירה עשויים להימשך שעות ואנו ממליצים להזמין צבעי שעושה את זה עוברכם כחלק מהשירות ובדרך כלל ללא תוספת תשלום.

עריכת חוזה עבודה – חוזה או הסכם עבודה הוא מסמך חיוני שימנע אי הבנות או רצון של בעל המקצוע להתחמק מסיכומים שהושגו. חוזה עבודה צריך לכלול את כל מה שסוכם עם הצבעי לרבות סוג חומרי הגלם, מה העבודה כוללת ואת הדרך לביצוע שלה. כמו כן חשוב לציין אם המחיר כולל סידור וניקיון של הדירה ולבסוף יש לציין את הסכום לתשלום. התשלום יתבצע בסיום העבודה פרט לעבודות גדולות במיוחד שנהוג לתת בהן מקדמה לרכישת חומרי הגלם.

אנו סבורים שצביעת דירה יכולה להיות פשוטה אם רק עוקבים אחר הכללים והטיפים שנסקרו ומאמינים שתוכלו להגיע לתוצאות מרשימות במהירות ובמחירים זולים.יוסי הצבעי, סילבס צבעים
צובעים את המדינה כבר יותר מ-20 שנה

 

כתבות נוספות


3 אלמנטים קריטיים לייצור אווירה נעימה בבית
לא רק עיצוב. אווירה נעימה, כזאת שהופכת דירה לבית, תלויה בעוד 3 אלמנטים חשובים:שיפוץ דירה לפני מכירה
כיום שיפוץ דירה לפני מכירה הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך, בכתבה שלפניכם ננסה להסביר מדוע אנו רואים בשיפוץ דירה לפני מכירה חובה ולא המלצה.ניסור בטון ביהלום - שיפוץ הבית בעידן הטכנולוגיה
עד לפני כמה שנים הבטון היה אחד החומרים הקשוחים בתעשיית הבנייה, זה לא שהיום הוא כבר לא, אלא שההתמודדות מולו הפכה את הבטון לבעיה הקטנה שלכם. ניסור בטון ביהלום, כל מה שאתם חייבים לדעת על השיטה.המדריך המלא לריהוט מרפסת
מרפסת, המקום הכי אטרקטיבי בבית בקיץ ובחורף. בשנים האחרונות מרפסת היא כבר לא שולחן וכיסא מפלסטיק. אז מה כן?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה