מגזין הומלס / זירת המומחים

image: Pexels

image: Pexels

המתבגרים גדלו? כך תבחרו את המיטה המתאימה עבורם

למה ואיך לבחור מיטה וחצי למתבגר? כמה דגשים חשובים ושיקולים שכדאי לקחת בחשבון.

גוד נייט 30/01/2020

כשהילדים גדלים יש צורך בשינויים

להיות הורה לילדים זהו אתגר בלתי נגמר. לעיתים, כאשר אנחנו מצויים בעיצומם של המאבקים עם ילדינו על נושאים כמו שינה, אכילה או שיעורי בית, אנחנו מייחלים כבר לרגע שיהיו גדולים ויוכלו להסתדר בעצמם. למרות זאת, כאשר מגיע הרגע בו הילד או הילדה מתחילים להתבגר, הורים רבים מתקשים לקבל את השינוי. כך או אחרת, אין ברירה. חשוב מאוד "לשחרר", להניח לילד לצמוח, להשתנות ולהתבגר. התהליך הזה, שהוא רגשי בחלקו הגדול, דורש לעיתים גם שינויים פיזיים, כמו עיצוב מחודש של חדר המתבגרים, בחירת מיטה וחצי ועוד.

איך נוכל לבחור מיטה וחצי נוחה במיוחד למתבגר

רכישת מיטה וחצי למתבגר חשובה ממספר סיבות. ראשית, הגודל הפיזי של הילד משתנה, והוא צריך מיטה שתתאים למידותיו ותאפשר לו שנת לילה איכותית. בנוסף, האפשרות להתחלה של קשר זוגי בגיל זה מחייבת אותנו לחשוב על השדרוג של הנער או הנערה ממיטת יחיד למיטה גדולה יותר. הבחירה של מיטה וחצי נוחה במיוחד למתבגרים צריכה להיעשות תוך מתן תשומת לב למספר דגשים עיקריים:

  • מזרון קשיח או רך: במחשבה ראשונה על מזרון נוח אנחנו אוטומטית חושבים על מזרון רך שהגוף שוקע לתוכו. עם זאת, דווקא המזרונים הקשים יותר מעניקים תמיכה מרבית לגב, ועשויים למנוע כאבים. גיל ההתבגרות הוא גיל מועד לפיתוח כאבי גב בגלל הצמיחה של הילדים לגובה והעלייה במשקל, ולכן חשוב לבחור במזרון עם תמיכה איכותית לגב. כיום יש גם מזרונים שמתאימים את עצמם לכל גוף.
  • סגנון המיטה: לעיתים קרובות אנחנו מתפתים לרכוש עבור ילדינו מיטות בעיצובים מיוחדים על פי טעמנו. בחירה כזו עלולה להיות מוטעית. ראשית, עבור מתבגרים עיצוב המיטה הוא בעל חשיבות עליונה, ובמקרים רבים הבחירות העיצוביות שלכם ממילא לא יתאימו להם. חשוב לתת להם את ההזדמנות לבחור את סגנון המיטה לפי טעמם, כאקט חינוכי הבונה יכולת קבלת החלטות, אחריות ועל הדרך גם קבלת מגבלות תקציביות.
  • גודל: גודל המיטה הוא משתנה חשוב מאוד. ברכישת מיטה וחצי חשוב לוודא שהגודל מתאים לממדי הגוף של הנער או הנערה המתבגרים. מדובר במשימה בעייתית, כי בשלב הרכישה קשה לדעת עד כמה המתבגר יגדל ומה יהיו ממדיו בשנים הקרובות. לפיכך, רצוי מאוד לרכוש מיטה באורך גדול יותר מגובה המתבגר בעת הרכישה. מבחינת הרוחב, בדרך כלל 120 סנטימטרים יספיקו בהחלט.
  • חומר הגלם: ברכישת מיטה וחצי לחדר של ילדה או ילד מתבגרים, חשוב מאוד לבחור חומר גלם שיתאים לסגנון הכללי של החדר. כך לדוגמה, לחדר המרוהט ברובו בעץ מלא, לא תתאים מיטת ברזל בסגנון הייטקיסטי.
  • פתוחה או מתקפלת: הורים רבים מתפתים לקנות לילדיהם המתבגרים מיטה שמתקפלת לספה, כך שתתפוס פחות מקום בחדר. חשוב מאוד לשתף את המתבגרים בהתלבטות בין רכישת מיטה פתוחה למיטה מתקפלת. פעמים רבות, הם יעדיפו דווקא מיטה שתהיה פתוחה כל הזמן ותאפשר להם להשתרע בנוחות בכל רגע ביום.
  • ארגז מצעים: מיטות עם ארגז מצעים הן אפשרות נהדרת לחדרים של מתבגרים. מאחר ולרוב המרחב מתחת למיטה הוא שטח מבוזבז, כדאי מאוד לשקול לעשות בו שימוש כשטח אחסון נוסף. היתרונות של ארגז מצעים גלומים באפשרות לחסוך מקום אחסון בארונות העמוסים, ולסייע לשמור על חדר מסודר ככל האפשר.
  • מיטה מתכווננת: מדובר בצ'ופר מפנק במיוחד, גם אם אינו הכרחי עבור חדרי מתבגרים. מיטה מתכווננת מאפשרת לכם להתאים את השיפוע שלה בלחיצת כפתור. זהו בפתרון אידיאלי למתבגרים שאוהבים לקרוא או לצפות בטלוויזיה במיטה.

התאימו את המיטה לחדר

למרות הרצון שלנו להעניק לילדינו המתבגרים מיטה וחצי נוחה במיוחד, חשוב לזכור שישנו מערך שיקולים נוסף לפני קבלת ההחלטה על המיטה הנבחרת. הדברים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת המיטה כוללים בין השאר:

גודל החדר: עבור המתבגרים, החדר שלהם הוא המקום האינטימי והפרטי ביותר. ככל שהשנים יעברו, הם יבלו בו זמן רב יותר בעת שהייתם בבית. לפיכך, חשוב מאוד שבחדר תהיה פינת למידה נוחה, ארון, שידת מגירות ועוד. בחירה של מיטה וחצי חייבת להתחשב גם במידות החדר ובשאר הריהוט שבו. חשוב מאוד למדוד את המרחב שיש לכם עבור המיטה, ולוודא שהיא לא תפריע לפתיחת דלתות הארון או לישיבה בפינת הלימוד.

המיקום: החדרים בדירות רבות בישראל פוצלו לאחר הבנייה בעזרת קירות גבס. קירות הגבס הללו הם דקים, לא חוסמים רעשים ולא מבודדים. חשוב מאוד למקם את המיטה הרחק מקירות הגבס, וסמוך ככל האפשר לקיר היסוד. ההרחקה מקיר הגבס תיתן למתבגרים את האפשרות לישון בשקט גם בשעות מאוחרות, ותעניק להם פרטיות.

חשוב לרכוש מיטה וחצי נוחה במיוחד רק מספק אמין

רכישה של ריהוט לחדר הילדים, לרבות מיטה וחצי, היא לרוב הוצאה לא קטנה. אנשים רבים מנסים לחסוך בהוצאה על ידי רכישת מוצרים זולים מספקים לא מוכרים. זו עלולה להיות טעות גדולה, מאחר ומיטה ומזרון שאינם איכותיים עלולים להתבלות כעבור זמן קצר, ואז תמצאו את עצמכם מחפשים מיטה חדשה לילדיכם. כדי להימנע מטעויות שיעלו לכם בזמן וכסף, רכשו מיטה וחצי נוחה במיוחד רק מחברה מוכרת ואמינה שפועלת שנים ארוכות בתחום, ואשר מאחוריה עומד מערך לקוחות מרוצים המעידים על שירות ואיכות ברמה גבוהה.גוד נייט
מהרשתות המובילות בישראל למוצרי שינה. הנוסחה של גוד נייט לשינה טובה מכילה מותגים מובילים, מערך של מומחים אדיבים ושלל מבצעים מפתיעים.

 

כתבות נוספות


כיצד ייראה עולם ביטוח הרכב בשנת 2021
אנחנו מדברים רבות על השינויים המהותיים באורחות חיינו שהנחילה מגפת הקורונה, אבל בתחומים רבים היא למעשה רק האיצה תהליכים שכבר התחילו זה מכבר. כמות משאבים בלתי נתפסת הושקעה בשנים האחרונות ע"י החברות הגדולות, לא רק בבניית אתרי מכירה ובהשקת אפליקציות שירות, אלא בקמפיינים עתירי תקציב לשכנע את ציבור הצרכנ...איך בוחרים שמאי מקרקעין?
בחירת שמאי מקרקעין היא משימה לא פשוטה, ונדרש לעשות בדיקה מקדימה, כדי לבדוק מספר שמאי מקרקעין, ולאחר מכן לבחור את שמאי המקרקעין המתאים ביותר עבורנו. יש מספר שיקולים בבחירת שמאי מקרקעין כאשר החשובים בהם מיוחסים לניסיון מקצועי של שמאי המקרקעין, שנות וותק שלו בעבודה המעידות על מיומנות שלו, וכן המחיר שהו...כיצד בוחרים פוליסת ביטוח?
לבטח את המשפחה ואת הנכסים בפוליסה פרטית - חשוב מאוד. אבל איך יודעים היכן, מי מציע את התנאים הטובים ביותר ומי יהיה שם בעת הצורך? אספנו מספר עצות לסיוע בבחירת פוליסת ביטוח.הדברים החשובים שצריך לדעת על רישום פטנט
מה כדאי לדעת לפני שמגישים בקשה לרישום פטנט? האם במדינות שונות החוקים שונים? ושאלת השאלות - האם אפשר להגיש פטנט לבד או שכדאי להעזר במומחה?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle