מגזין הומלס / דרושים

images: Pexels

images: Pexels

שוקלים ללמוד משפטים? אלו הנושאים בהם עוסקת כל התמחות

פלילי, מסחרי, זכויות אדם, הייטק והון סיכון - מה מעניין אתכם?

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים 03/02/2020

צעירים רבים בוחרים בתחום המשפטים כמקצוע העיקרי בו ירצו לעסוק. תתפלאו אך הלימודים הללו יכולים להתאים כמעט לכל אדם. בתחום המשפטים קיימות מגוון התמחויות המתאימות למשל לאנשים בעלי מודעות חברתית, או לאנשים הרוצים לעסוק בתחומים עסקיים ופיננסיים, לסקרנים המתעניינים דווקא במשפט הפלילי ובסיבות המובילות אדם לבצע פשע במסגרת לימודי קרימינולוגיה. במאמר זה נגלה אילו התמחויות נפוצות במסגרת לימודי משפטים ומה הנושאים בהם עוסקת כל התמחות?

התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה

בדרך כלל, כאשר אנו רואים את עורכי הדין בסדרות הטלוויזיה עובדים יד ביד עם בית המשפט ותובעים או מגנים על פושעים שביצעו מגוון עבירות, נפגוש את בוגרי ההתמחות במשפט פלילי. עורכי דין אלה, למדו לא רק את החוקים הנוגעים לשמירה על זכויות לקוחותיהם ומהי עבודתם של התובע והסניגור, אלא גם מה מניע את האדם לבצע את הפשע? תחום זה מרתק מאד וכולל בתוכו היבטים פסיכולוגיים ומשפטיים כאחד.

בנוסף, כאשר לומדים קרימינולוגיה כמשפטנים אפשר לעסוק לא רק בעריכת דין אלא גם להתמחות במחקרים אקדמאים בתחום. מוסדות רבים ברחבי העולם, בוחנים תיאוריות שנועדו להבין מה גורם לאדם לבצע פעולה פלילית כלשהי וכיצד ניתן "לתקנו" ולהחזירו לחברה כאינדיבידואל מועיל שאינו מבצע פשעים נוספים.

משפט מסחרי

תחום נוסף, שזוכה לביקוש רב בישראל ובעולם כולו, הוא המשפט המסחרי. תחום זה עוסק בדינים שונים הקשורים להתנהלות המשפטית בתוך ארגונים וביניהם. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים תחומים כמו: קניין רוחני, משפט ואינטרנט, דיני ניירות ערך, דיני תאגידים, פירוק חברות ועוד מגוון נושאים שישמשו אותם בעתיד במהלך עבודתם השוטפת. זוהי אחת ההתמחויות המבטיחה שנים ארוכות של קריירה משגשגת בתחום, במגוון רחב של משרדים המציעים שירותים לחברות עצמן או ללקוחות שנפגעו מפעולתן של אותן החברות ומעוניינים להתחיל בתהליך פירוק.

זכויות האדם

אם אתם מתחברים לאג'נדות חברתיות ורואים את עצמכם כאנשי עקרונות המחפשים לשמור על הצדק ולסייע לפרטים המוחלשים בחברה, זוהי ההתמחות המתאימה לכם. במהלך הלימודים, הסטודנטים המתמחים בזכויות האדם, לומדים את העקרונות המנחים לייצוג של קבוצות שונות באוכלוסייה. הם מסייעים בעבודתן של עמותות ומלכ"רים, גופים עסקיים המעוניינים לסייע לחברה ועוסקים בענייני הגירה, בהגנה על זכויות אסירים ובתחומים נוספים.

הייטק והון סיכון

ישראל, כמעצמת סטארט אפ, מעניקה שפע של אתגרים למשרדי עורכי הדין המתמחים בתחום ההייטק והשקעות ההון סיכון. תהליך ההקמה של סטארט אפ וגיוס ההשקעות בו, דורש פעמים רבות התמודדות עם משוכות משפטיות רבות הקשורות לקניין רוחני, כמו גם יכולת הקמה ואיחוד של חברות וכן רכישות ומיזוגים. במהלך התואר הסטודנטים מכירים לעומק את ההיבטים הפחות זוהרים של האקזיט ומסוגלים להיות שותפים מלאים במהלכים חשובים ההופכים את היזמים השונים בישראל ובעולם לסיפורי הצלחה.

לסיכום, תחום המשפטים רחב מאד וניתן למצוא בו התמחויות מגוונות המתאימות לכל אדם ולכל אופי. גם אם למדתם בעבר תואר ראשון בתחום אחר, תוכלו להמשיך ולחזק את הידע והניסיון שלכם עם תואר במשפטים.המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
המרכז האקדמי פועל כבר למעלה מ-20 שנים, ברוח של חדשנות, מתוך ראיה גלובלית של אתגרי המאה ה-21. ממוקדים בהצלחה שלך.

 

כתבות נוספות


שינוי קריירה להייטק בגיל 40: הקורסים שכדאי להכיר
רכב צמוד, פעילויות, נופשונים, השתלמויות והאפשרות לעבוד במקצוע שסביבו זורחת הילה של הצלחה קורץ לצעירים רבים אשר בוחרים לעבוד בהייטק. אם עד לאחרונה היה ידוע לרבים שהזמן משחק מרכיב משמעותי בתחום ההעסקה וכי הקריירה יכולה להימתח עד גיל 50 (לערך) הרי שהיום המגמה התפתחה ורבים הם האנשים, המבצעים הסבה להייטק...עבודה בהייטק - בועה או חלום?
מי לא רוצה להיכנס לעבודה עם משכורת גבוהה, רכב צמוד, טלפון חברה, ימי גיבוש, מתנות וליהנות מהתואר של "איש הייטק"? החלום לעבוד בחברה גדולה ולרכוש ניסיון או לפתח איזה סטארט-אפ ולעשות בשלב מסוים אקזיט, עדיין פועם בלב הישראלים.למה משתלם לכם לתת שוברי מתנה לעובדים
מי לא אוהב שוברי מתנה? מעבר להנאה, מתן שוברי מתנה לעובדים, היא השקעה בהון האנושי שלכם. בואו נדבר על זה.חדר העבודה שלא תרצו לצאת ממנו
המונח "עבודה מהבית" כבר שגור בפינו והשיטה מוכרת ונפוצה.בימינו, לא רק דוקטורנטים של מנהל עסקים זקוקים לחלל עבודה מהבית לצורכי המחקר שלהם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle