מגזין הומלס / רכב

כיצד לקנות רכב בצורה חכמה וחסכונית?

כיצד לקנות רכב בצורה חכמה וחסכונית?

הרכב שלכם ידע ימים טובים יותר או שהוא מתחיל לגרום לכם להוציא סכום גבוה על תיקונים מדי שנה. אתם יודעים שהגיע הזמן להתחדש ברכב אחר אבל עדיין לא בטוחים היכן לקנות. האם לרכוש רכב חדש מהיבואן, למצוא רכב ממוכר באינטרנט או לחפש במגרשי המכוניות וחברות הליסינג רכב אמין יד שנייה עם אחריות כלשהי. המדריך המלא לקניית רכב בצורה חכמה וחסכונית - לפניכם.

05/03/2020

לא חייבים לקנות רכב יד ראשונה

קניית רכבים היא בין ההוצאות הגדולות של המשפחה, מיד לאחר רכישת דירה. עם זאת, אפשר למצוא רכב במחיר אטרקטיבי יותר אם אתם לא מתעקשים על יד ראשונה דווקא. אתם יכולים למצוא מגון רחב של רכבי יד שניה הנמכרים על ידי חברות הליסינג וסוכנויות רכב מורשות. פעמים רבות אלה יהיו רכבים שהתקבלו בטרייד אין ויבדקו היטב לפני שהם עוברים לידיכם.

חפשו רכב עם אחריות

כאשר קונים רכב יד שניה ממוכר אקראי שמצאתם במודעה באינטרנט או רכב שנשא שלט למכירה, אינכם יכולים לדעת בוודאות את מצב הרכב. נכון, אפשר לעשות בדיקה לרכב במוסך, אך אין לכם אחריות לחודשים שאחרי הרכישה ותקלות רבות ניתן להסוות או להסתיר לזמן קצר. למשל, אם קונים רכב ביום קר מאד לא תוכלו לדעת אם הוא מתחמם בקלות בשל תקלה במאייד. בחרו רכב מחברה שמתחייבת בפניכם כי הרכב נבדק ומוכנה לתת גם מספר חודשי אחריות לפחות.

מצאו רכב שמתאים לאורח החיים שלכם

אוהבים לצאת לטיולי שטח או שאתם זקוקים לשבעה מושבים כי המשפחה גדלה וזקוקה למקומות נוספים? אל תתפשרו. מצאו את הרכב המתאים לאורח החיים שלכם ולגודל המשפחה. יש נהגים המעדיפים רכבים חזקים מאד המסוגלים לעמוד בעליות וירידות, במיוחד אם הם מתגוררים במעלה ההר באזורים כמו ירושלים או חיפה. משפחות כאלה יחפשו רכב בעל הנעה כפולה המסוגל לעמוד באתגר בקלילות. אם אתם מתגוררים במרכז תעדיפו דווקא רכב קומפקטי שקל מאד להחנות, בעיקר אם עומד לרשותכם מקום צר מאד ליד מדרכת הבית.

בחרו רכב אמין ובטיחותי

התחום הבא שכדאי לא להתפשר עליו הוא תחום הבטיחות. רכבים חדישים כוללים אבזור בטיחותי מתקדם, חלקם מצוידים בחיישנים המתריעים על סטייה מנתיב, התרעה אם יש הולך רגל שהתפרץ לכביש או רכב אחר שנכנס לנתיב שלכם. חלק מהרכבים כוללים גם מצלמת נסיעה לאחור המקלה על תהליך היציאה מהחנייה. נסו למצוא רכבים אמינים עם דירוג בטיחות גבוה.

בחרו רכב עם צריכת דלק סבירה

הנתון האחרון שכדאי לבדוק לפני שקונים רכב, הוא צריכת הדלק שלו. השוו בין הדגמים אותם אתם מעוניינים לרכוש ובדקו כמה קילומטרים בממוצע הם נוסעים כאשר הרכב משתמש בליטר של דלק. כדאי לבדוק את ההבדל בין צריכת הרכב בתוואי בין עירוני ובתוואי בין עירוני על מנת לקבל החלטה מושכלת בהתאם לשימוש העתידי שלכם ברכב לאורך השנה.

לסיכום, קניית רכב חדש היא החלטה שכדאי לבצע לאחר שעשיתם את כל הבדיקות הדרושות ובחנתם את האפשרויות השונות המוצעות על ידי סוכנויות הרכב, מגרשי המכוניות וחברות הליסינג.אלדן
שיטת "הקנייה הבטוחה" הבלעדית לאלדן מבטיחה לך שירות מעולה ושקט נפשי בידיעה שביצעת עסקה מצוינת

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה