מגזין הומלס / רכב

שוקלים לרכוש רכב חשמלי? הנה כל היתרונות

שוקלים לרכוש רכב חשמלי? הנה כל היתרונות

שיקום זיהום האוויר, השקט והעלות הכלכלית הם רק חלק מהיתרונות של קניית רכב חשמלי. בעזרת הנדסה מתקדמת לא רק שרכבים חשמליים מותאמים לנסיעה בימינו, אלא גם בעתיד.

13/03/2020

המהפכה הבאה בעולם הרכב היא הרכבים החשמליים

השימוש באנרגיה חשמלית לצורך הסעת כלי רכב פרטיים היה חלום עבור רבים. ייצור האנרגיה מדלקים מאובנים המתבצע במנועי המכוניות, הוא בזבזני בהרבה לעומת התהליך המתבצע בתחנות הכוח. בנוסף, הוא לא מאפשר שימוש באנרגיות מתחדשות, ומסתמך לחלוטין על דלק או לכל הפחות גז טבעי.

האתגרים שעמדו בפני ייצור מכונית חשמלית היו רבים. היה צורך למעשה לבנות מנוע חדש לחלוטין לרכב החשמלי, ולשנות את מבנהו מקצה לקצה. אתגר נוסף היה בתחום אחסון האנרגיה. בטריות הליתיום החדשניות מאפשרות אחסון של כמות אנרגיה מכובדת יחסית, אך היה צריך לשדרג אותן עד שהן יאפשרו אחסון אנרגיה שיספיק לנסיעה של מאות קילומטרים. האתגר האחרון שעמד בפני המפתחים היה טעינתו של הרכב, שהייתה חייבת להיות מהירה כדי שיהיה לו סיכוי להתחרות מול הרכבים מונעי הדלק. בעזרת הנדסה מתקדמת, כל הבעיות הללו נפתרו.

מהם היתרונות של רכב חשמלי?

היתרונות של רכישת רכב חשמלי נוגעים לכל תחומי החיים, החל מההיבט הכלכלי, ועד לאחריות סביבתית-חברתית. היתרונות של רכב חשמלי כוללים בין השאר:

  • זיהום אוויר: אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של הרכב החשמלי הוא בתחום זיהום האוויר. רכבים חשמליים למעשה לא פולטים לא פחמן דו חמצני, ולא חומרים מזהמים הפוגעים בבריאות. לכן, כאשר נוהגים ברכב חשמלי הפגיעה הסביבתית היא מינימלית, ותלויה למעשה רק באופן הפקתה של האנרגיה החשמלית בתחנת הכוח.
  • שקט: מכונית חשמלית נוסעת בדממה מושלמת, ומאפשרת לכם נסיעה חלקה ורגועה. לנהגים אשר אינם רגילים לשקט, ניתן להוסיף רעש מנוע רגיל המעניק חוויית נסיעה מוכרת.
  • עלות כלכלית: מחירי הדלק והמס עליו, הופכים את הנסיעה במכונית רגילה ליקרה מאוד. העלות של מכונית חשמלית היא אולי גבוהה, אך היא מתקזזת עם החיסכון היומי בעלות הדלק. ההבדל במחיר בין הטענת רכבים חשמליים לבין תדלוק, הוא עצום. עם רכב חשמלי אפשר לנסוע קילומטרים רבים במחיר משתלם.

יתרון נוסף של רכבים חשמליים הוא התאמה לטכנולוגיה עתידית

העולם היום עובר מהפכה של ממש בתחום האנרגיה. הפקת הפחם באזורים רבים של הגלובוס כמעט נפסקה, והעולם באופן כללי מחפש פתרונות בתחום האנרגיה המתחדשת, בין השאר תוך ניצול אנרגיית השמש והרוח. השימוש ברכב נעשה לרוב בשעות היום, כאשר השמש קיימת בשפע בחלקים נרחבים של העולם. לכן, השימוש ברכב פרטי יוכל לרתום את האנרגיה הזו, ולעשות בה שימוש ישיר להסעת אנשים. העובדה שטכנולוגית הרכבים האוטונומיים הולכת להיכנס לשוק, אומרת למעשה שנושא הטעינה של הרכב יהפוך ללא רלוונטי, מאחר ונוכל בלחיצת כפתור לשלוח את הרכבים החשמליים להיטען מחדש לאחר שנצא מהרכב, ולחזור אלינו בשעה הנוחה לנו טעונים ומוכנים להמשך נסיעה.ניסאן
רכב חשמלי הוא העתיד. אנו בניסאן גאים להיות ללא עוררין החלוצים בעולם הרכבים החשמליים.

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה