מגזין הומלס / זירת המומחים

הפרעות קשב? מה צריך לדעת על ריטלין או על מוצרים מהטבע?

הפרעות קשב? מה צריך לדעת על ריטלין או על מוצרים מהטבע?

מי שגדל עם הפרעות קשב וריכוז יודע באילו אתגרים מורכבים מדובר בניהול אורח חיים תקין. משימות שנראות פשוטות לאחרים יכולות להפוך לפרויקט מסובך עבור מי שהפרעות קשב וריכוז עומדות בדרכו להצלחה.

פרמה גורי 17/06/2020

ילדים המאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז סובלים מתופעות שונות כמו חוסר מיקוד, הסחת תשומת הלב במהירות רבה, אי יכולת להתארגן, בעיות בלימודים ואפילו קשיים חברתיים. ההורים לילדים הסובלים מבעיות אלה אף הם מתקשים להתמודד ומחפשים פתרונות תרופתיים או טבעיים שיוכלו לסייע להם ולילדיהם בהעלאת איכות החיים.

האם יש בעיה עם ריטלין?
בשוק קיימות תרופות שונות כמו ריטלין וקונצרטה שלמעשה ממריצות אזורים מסוימים במוח שעשויים לסייע במיקוד הפעילות הקוגניטיבית. ואומנם, מי שלוקח תרופות אלה פעמים רבות מדווח על יותר שקט וריכוז גבוה יותר, אבל יש לקחת בחשבון גם את תופעות הלוואי של נטילת תרופות אלה לטווח הארוך. ראשית, חשוב לעיין בעלון לצרכן של ריטלין, לקרוא על כל האזהרות ותופעות הלוואי. תרופה כמו ריטלין להפרעות קשב עשויה להיות ממכרת כי היא מייצרת הזדקקות לצריכת התרופה לצורך תפקוד ביום יום כך שהגוף מפתח בה תלות וכאשר לא לוקחים אותה או נגמלים ממנה הגוף עובר ממש תהליך גמילה שיכול להיות קשה ואף מייסר. שנית, יכולות להיות לה תופעות לוואי מטרידות מאוד כמו למשל "אפקט הריבאונד" כאשר השפעת התרופה חולפת, יתכן שהתופעות של הפרעות קשב רק יועצמו ויחמירו עד לקיחת המנה הבאה של התרופה.
מטופלים מדווחים לעיתים גם על חוסר תיאבון או להפך – רעב פתאומי לאחר שאפקט התרופה דועך ואפילו תופעות פיזיות לא נעימות כמו נשירת שיער, יובש בפה וכאבי בטן ובמקרים קיצוניים גם דופק מואץ. בגלל כל האמור לעייל הורים רבים נותנים לילדים ריטלין רק לצורך הלימודים ולא נותנים בסופי שבוע או חופשים והילדים דיי סובלים מחוסר הרצף בתפקוד ובחיים.

האלטרנטיבה הטבעית
אז מה עושים כאשר הרופא רושם ריטלין אבל הילד לא מגיב טוב או באם אתם מעוניינים לתת לו אופציות אחרות? הבשורות המעודדות בכל הסיפור שיש אלטרנטיבות מהטבע ואפשר גם לשלב אותן במקביל לנטילת תרופה כמו ריטלין. ראשית, כדאי להתמיד בשמירה על שגרה לטובת הילד וכן בפעילות גופנית שיש לה השפעה חיובית בפריקת אנרגיות והעלאת הורמון בגוף שיכול לשפר את מצב הרוח ואת הריכוז. שנית, כדאי לבדוק טיפולים משלימים שונים מתרפיה באמנות ועד תרפיה בעיסוק כולל טיפול התנהגותי שמקנים כלים להתמודדות עם מצבים מלחיצים או מיקוד.
כמו כן, יש פורמולות המבוססות על צמחים סיניים שנחקרו במשך שנים ונמצאו כמסייעים בבניית אבני בניין חיוניים לתפקוד הקוגניטיבי ועזרה בפעילות ביולוגית חשובה זו יכולה מאוד לעזור לסובלים מבעיות קשב וריכוז בפעילות מוחית מטיבה. חלק מהחומרים באותם צמחים הראו גם השפעות חיוניות בכל הקשור בסרוטונין ובהגברה של גדילת תאים נוירונאליים ועוד פעילות החשובה מאוד לילד בעת התפתחותו הקוגניטיבית על אחת כמה וכמה אם הוא סובל מהפרעות קשב וריכוז. היתרון הוא שאפשר לשלב פורמולת צמחים עם ריטלין או קונצרטה או כל תרופה אחרת ולבצע מעבר הדרגתי בהתאמה אישית. 

* חשוב לזכור שאין להפסיק עם לקיחת ריטלין או תרופות דומות ללא התייעצות עם הרופא המטפל.פרמה גורי

 

כתבות נוספות


איך בוחרים חברה לקידום אתרים?
בעלי עסקים שונים כבר מבינים היום שאי אפשר בלי אתר אינטרנט. הבעיה היא שתחזוקה של אתר אינטרנט וכל הקידום שמסביב דורש ידע רב בתחומי הקידום ובניית האתרים. על מנת שהעסקים יוכלו להתנהל על מי מנוחות ולהתעסק בפעילות העסקית הענפה שלהם, הם זקוקים לעזרתם של מקדמי אתרים שאפשר למצוא בחברת קידום אתרים. כשאנו מבינ...כך תוכלו לשפר את מהירות האינטרנט הביתי בכל החדרים
בעוד שבעבר, שימש האינטרנט הביתי בעיקר לצרכים כמו מפגשים חברתיים, הפגת השעמום ומשחק, אין ספק כי כיום מדובר בכלי חיוני ביותר, המשרת אותנו בכל תחומי החיים שלנו, ובכלל זה עבודה ולימודים. כאשר אנו חווים מהירות גלישה איטית, הדבר עשוי לעכב אותנו משמעותית ולהשפיע על לוחות הזמנים שלנו, או סתם לתסכל אותנו ולמ...5 טיפים שיעזרו לכם לגייס משכנתא
הלוואה לרכישת דירה, או בקיצור משכנתא, היא סכום כסף גדול שניתן לאדם שנמצא זכאי לכך על ידי הבנק במטרה שישתמש בו לרכישת דירה ויבצע החזר מסודר של הסכום, בתוספת ריבית כמובן, מדי חודש בחודשו לאורך מספר שנים.איך להכין את הבית להובלה - 5 טיפים
העברת הדירה היא תמיד, או לפחות כמעט תמיד, אירוע מרגש. התחלה חדשה במקום חדש יוצרת ציפיות לשיפור באיכות החיים באופן כללי, וכולנו גם מכירים את הפתגם "משנה מקום משנה מזל". כדי להתחיל ברגל ימין את החיים בבית החדש, חשוב שהמעבר עצמו יהפוך לחוויה נעימה - 5 הטיפים הבאים יעזרו לכם להתכונן להובלה באופן הטוב בי...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle