מגזין הומלס / רכב

רגע לפני שמוכרים – משדרגים

רגע לפני שמוכרים – משדרגים

האם למכור אותו כפי שהוא, או אולי עדיף להשקיע ולשדרג אותו? זו שאלה שרבים שואלים לפני שהם מעמידים את הרכב שלהם למכירה. הכתבה תציג מדוע שדרוג הרכב משתלם יותר, וגם את הדרכים בהן ניתן לעשות זאת.

26/07/2020

למה לשדרג?

רבים חושבים ששדרוג הרכב לפני מכירתו הוא טעות, אך למעשה זו השקעה כלכלית משתלמת למדי. בין אם מדובר בקונים פרטיים או גוף מסחרי שייקח את הרכב בעסקת טרייד אין - כדי להרוויח מהמכירה סכום נאה, על הרכב להיראות במצב טוב, ולשדר לקונה שמדובר ברכב שמור היטב. כל התיקונים הקטנים שתוכלו לבצע ברכבכם, בין אם מדובר בתיקון מנורה שרופה או כיסוי מראה שבור, יעלו משמעותית את שווי הרכב לפני המכירה. מרבית התיקונים משפרים את מראה המכונית בצורה משמעותית, ומצד שני אינם יקרים לביצוע. אם תבחרו לשפצר את המכונית, תוכלו לבקש עבורה סכום גבוה יותר, וכך לא רק שהכספים שהשקעתם יוחזרו אליכם במלואם, אלא גם פוטנציאלית תצאו ברווח שיכול להגיע עד אלפי שקלים.

 

תיקונים קטנים עושים הבדל גדול

זה הזמן להסתכל בלוח המחוונים ולתת קצת יחס לנורה הקטנה שמהבהבת כבר מספר שבועות. בין אם צריך לבדוק את המנוע, להחליף שמן, להוסיף מים או נוזל שימשה – זה הזמן לעשות זאת. רכב עם נורות אזהרה דולקות נתפש כרכב שלא דאגו לו כראוי, מה שיקשה עליכם בתהליך המכירה. בנוסף, בדקו האם באחד הפנסים נשרפה נורה, ובמידה שכן – החליפו אותה.

 

להחזיר את הצבע לפרצוף (או לשלדה)

אין צורך לבזבז כסף רב על צביעת הרכב מחדש כדי להסתיר צבע דהוי. כל שתצטרכו הוא מעט וקס ופוליש. אמנם התוצאה הסופית לא תהייה זהה לזו של צביעה מחדש, אך הברק והצבע של מכוניתכם בהחלט יעלה את שווי הרכב ואת נראותו.

 

האור בקצה המנהרה

איכות האור והפנסים יכולים ממש לאותת לקונה האם הרכב שמור ומטופל כראוי. לכן, כדי להוכיח לקונים הפוטנציאליים שלכם שהמכונית אכן במצב מיטבי, עליכם לבדוק האם הפנסים נקיים ומפיצים קרני אור חזקות וראות נקייה. חומרי הניקוי שבשוק אינם יקרים והתוצאה משתלמת. בנוסף, באינטרנט יש הצעות רבות לניקוי כמו שימוש במשחת שיניים ומטליות ישנות.

 

לדרוך עליו אבל לא להזניח

משום מה, מרביתנו מנקים את שטיחוני הרגליים רק פעם ביובל במכונים לשטיפת הרכבים. לא ברור למה פעולת ניקוי השטיחים נתפשת כמסובכת. בפועל, על מנת לקבל מראה נקי ושמור כל שתצטרכו לעשות זה לשפוך מעט ספריי נגד כתמים, להוסיף מעט נוזל כביסה ולהכניס למכונת הכביסה הביתית. אם הכתמים והלכלוך לא יורדים בכביסה, או שיש בהם חורים, סימן שהגיע הזמן לקנות שטיחונים חדשים.

 

על קצה הגלגל

הגלגלים מתחככים בכביש, ולכן עלולים להשתפשף ולהתלכלך. בעזרת חומר להברקת צמיגים ומטלית ישנה תוכלו לנקות את האבק מהגלגלים ולתת להם מראה חדש מבלי לבזבז כסף בכלל.

 

בשורה התחתונה – השקעה לא גדולה עשויה להביא רווח לא קטן.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה