מגזין הומלס / דרושים

שינוי קריירה להייטק בגיל 40: הקורסים שכדאי להכיר

שינוי קריירה להייטק בגיל 40: הקורסים שכדאי להכיר

רכב צמוד, פעילויות, נופשונים, השתלמויות והאפשרות לעבוד במקצוע שסביבו זורחת הילה של הצלחה קורץ לצעירים רבים אשר בוחרים לעבוד בהייטק. אם עד לאחרונה היה ידוע לרבים שהזמן משחק מרכיב משמעותי בתחום ההעסקה וכי הקריירה יכולה להימתח עד גיל 50 (לערך) הרי שהיום המגמה התפתחה ורבים הם האנשים, המבצעים הסבה להייטק גם לאחר שהגיעו לסוף העשור החמישי בחייהם. אילו מקצועות עשויים להתאים לאנשים מוכשרים אך חסרי ניסיון בהייטק? הנה כמה קורסים שכדאי להכיר.

12/10/2020

בדיקות איכות

בודק האיכות הוא איש מקצוע האמון על בחינת ביצועי מערכות המידע הארגוניות בשלבי הפיתוח וכן בשלבי היישום, בטרם תחילת העבודה השוטפת. בודק התוכנה עובד בצוות ואמון על תחום מסוים - לדוגמה בדיקות של יישומים פיננסיים לעומת בדיקות של יישומים לוגיסטיים, עליו להכיר את מסמכי האפיון של הפיתוחים השונים ולהפעיל תרחישים כדי לבחון כשלים ואי התאמות.
למי מתאים?
התפקיד מתאים לאנשים עם נטייה לדקדקנות והתמקדות בפרטים, יכולת קשב גבוהה, סבלנות ויכולת למידה עצמאית. בתפקיד זה לניסיון המקצועי שנצבר (גם לא מתחומי ההייטק) יש ערך גבוה ולכן גם אנשים אשר חצו את גיל ה-40 ומעוניינים להשתלב במשרות בהייטק יוכלו למצוא בו עניין. התפקיד מאתגר ומבוקש מאוד הן בחברות תוכנה והן בחברות העובדות עם מערכות מידע מורכבות.
אפיקי הפיתוח: קידום לתפקידי פיתוח ומשרות ניהול.
משך הקורס: כ - 100 שעות אקדמאיות במסלולי בוקר וערב. 

פיתוח הדרכה

אחד מהתפקידים המרתקים ביותר המאפשרים להיחשף לעומקן של מערכות המידע הארגוניות ולשלב בין ידע טכני לעבודה עם אנשים. התפקיד כולל למידה של תהליכי העבודה במערכת, הכנת מערכי הדרכה ליישומים השונים, בניית תרחישים לתרגול וכמובן הדרכה מעשית בין אישית וקבוצתית לעובדי הארגון. מפתחי ההדרכה עובדים מטעם חברות התוכנה המפתחות את המערכות או באמצעות העסקה ישירה בארגונים גדולים, שם הם ממשיכים להרחיב את מאגרי הידע הארגוניים לרבות כתיבת נהלים, הדרכות מקצועיות, עבודה עם כלים לפיתוח הדרכה ויצירת תכנים חדשים למנהלי המחלקות.

למי מתאים?
לאלו הנהנים לעבוד עם אנשים בעלי גישה שרותית, יכולת טכנית ויכולת למידה מהירה.
קורסי פיתוח הדרכה ידועים גם בשם קורסי פיתוח למידה ארגונית נערכים במשך כ - 100 שעות לימוד או במסגרת תוכנית מקיפה יותר הכוללת לימודי תואר. 

הטמעת מערכות מידע

רבים מאלו שביקשו להשתלב במשרות הייטק החלו את דרכם המקצועית כמטמיעי מערכות מידע. תפקידים ראשוניים אלו המאופיינים בסביבה פרוייקטלית מספקים הזדמנות להכיר את העולם המקצועי מקרוב. תפקידו של המטמיע הוא לוודא שמשתמשי המערכת הארגונית (עובדי הארגון) יודעים לתפעל את המערכת החדשה ומבצעים בה שימוש שוטף. ההכשרות לתפקידי הטמעה קצרות מועד וממוקדמות. ישנן חברות המתמחות בהשמה של מטמיעים, השכר הראשוני נמוך, אך יחד עם זאת קיימת אפשרות להתקדם לתפקיד פיתוח וניהול.

מפתח BI

כמחצית מהתפקידים בתעשיית ההייטק הישראלית הם תפקידים הדורשים הבנה עסקית ולכן כדי להצליח בהייטק לא צריך להיות מתכנת או בוגר יחידת מחשוב מובחרת.  אקדמאים, אנשי מכירות ומנהלים מתחומים אחרים יכולים להיעזר בניסיון שצברו ולהמיר אותו לאחד מהמקצועות הנדרשים ביותר בשנים האחרונות – מפתח BI. זוהי גולת הכותרת של תפקידי ההסבה, בה ניתן לשלב ידע מקצועי וניסיון ניהולי נרחב יחד עם יכולות טכניות הנלמדות בקורס מקצועי ומקיף, במטרה לשמש כאיש המפתח ליישום של מערכת דוחות וניתוח מידע ארגונית. קורס ה - BI מספק היכרות עם הכלים המובילים, הבנה ולמידה על ארכיטקטורת מערכת, שימוש במגוון אובייקטים חזותיים לשיפור חווית המשתמש, בניית ממשקי משתמש ולמידת שפה המאפשרת לתווך את השפה העסקית לעולם הטכני. זהו למעשה גם האתגר המרכזי של מפתח ה - BI
אפיקי הקידום: מפתח ה - BI מועסק על ידי חברת BI במגוון פרויקטים ויוכל להתפתח לתפקידי יישום בכירים ולתפקידי ניהול. משך הקורס בין 30-50 שעות אקדמאיות.
 

כתבות נוספות


משאבי אנוש – מה לומדים ובמה עוסקים לאחר לימודי משאבי אנוש?
בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על החשיבות של מחלקות משאבי אנוש בארגונים בכל גודל. מדובר בתפקיד לא חדש, אך בתקופה המודרנית החשיבות שלו עלתה מאוד וזאת לאור השינויים הארגוניים הדרסטיים שחלו בחברות שונות.5 מקצועות הפרילאנס החמים
כמו בשוק העבודה הכללי, גם בתחום הפרילנס ניתן לזהות מגמות. אלו 5 מקצועות הפרילנס החמים ביותר כיום.למה משתלם לכם לתת שוברי מתנה לעובדים
מי לא אוהב שוברי מתנה? מעבר להנאה, מתן שוברי מתנה לעובדים, היא השקעה בהון האנושי שלכם. בואו נדבר על זה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה