מגזין הומלס / חיות מחמד

רועה גרמני - חבר אמיץ ונאמן

רועה גרמני - חבר אמיץ ונאמן

רועה גרמני, הידוע בשפת העם גם בתור "כלב זאב", הוא כלב מגזע גדול, חזק ומהיר במיוחד, הניחן באינטליגנציה גבוהה להפליא. מדובר בגזע אשר הפך פופולרי ביותר, הודות לאופיו הנאמן ולביטחון שהוא משרה על בעליו והוא אחד מגזעי הכלבים הנפוצים ביותר בעולם. במדינת ישראל כלבים אלו נמצאים בהרבה בתים פרטיים וכן ממלאים תפקיד חשוב בתור כלבי משטרה וצבא.

19/07/2021

 

רועה גרמני - מאפיינים בולטים

לכלבי רועה גרמני יש עיניים בצורת שקד בגוון כהה, אוזניים זקורות אשר נוטות מעלה, ויכולת קשב ומיקוד מאוד מיוחדת. לכלבים מגזע זה מבנה פנים מחודד ולסת חזקה. לרועה הגרמני יש צוואר ארוך יחסית שתחתיו הוא מחזיק בחזה רחב, רגליים שריריות וגוף גדול. משקלם הממוצע של כלבי רועה גרמני נע בין 40 ק"ג ל - 45 ק"ג וגובהם הוא בין 50 ס"מ ועד 60 ס"מ בממוצע.

צבע פרוותם של כלבי רועה גרמני הוא בדרך כלל חום ושחור ואורכה בינוני. אולם ישנם גם כלבי רועה גרמני שצבעם שחור לחלוטין, שחור ואדום, אדמדם (סייבל אדום), צהבהב (סייבל צהוב), שחור וצהוב, ואף כסוף.

קיים גם גזע של רועה גרמני בצבע לבן שבמרוצת השנים זכה לכינוי "רועה שוויצרי". מדובר בגזע אינטליגנטי בצורה יוצאת מן הכלל, ועל כן יחסית קל לאלף את כלבי הרועה הגרמני ולהרגילו לחיים לצד ילדים חרף גודלם. כלבי רועה גרמני חיים בממוצע בין 12 ל - 14 שנים.

רועה גרמני הוא גם גזע אנרגטי מאוד שיכול לרוץ מרחקים ארוכים במהירות רבה. בנוסף לכך לרועה הגרמני יכולת למידה מרשימה של הוראות וטריקים. כל אלו הופכים את כלבי הרועה הגרמני לכלבי משפחה נהדרים, המגינים במסירות רבה על האנשים הקרובים אליהם. 

 

ההיסטוריה של גזע הרועה גרמני

מקורו של גזע הרועה הגרמני בגרמניה של שלהי המאה ה - 19, אשר בה הם הורבעו בידי רועי צאן למטרת עבודה. כישוריו המופלאים של הגזע ככלב רועים, לכדו בהמשך את תשומת לבם של כוחות ביטחון והצלה, וכלבי הרועה הגרמני הפכו לכלבי שמירה והרתעה בבסיסים צבאיים ומחנות עבודה בגרמניה של מלחמת העולם השניה.

עם תום המלחמה החליטו חיילים בריטיים ואמריקאים לייבא עימם כלבי רועה גרמני בשובם לביתם. לאחר מכן הורבעו הכלבים הללו והפכו פופולריים מאוד הן ככלבי עבודה, הן ככלבי שמירה והן ככלבי מחמד. החל משנות ה - 80 ועד היום, כלבי רועה גרמני משמשים גם ככלבי נחייה עבור עיוורים.

 

רועה גרמני - למי הוא מתאים?

כאשר כלב רועה גרמני עובר תהליך של אילוף מקצועי, וכן פוגש בילדים כבר מגיל צעיר, הוא יכול להיות כלב משפחה נהדר שמתאים מאוד למחיה עם הילדים. יש מי שטוענים כי כלבים אלו הם שילוב מושלם בין אומנת ושוטר, משום שהוא עדינים ומלאי חיבה מחד, ומגננתיים מאוד כלפי הילדים במשפחה, מאידך.

הרועה הגרמני, למעשה, רואה בילדי הבית חלק בלתי נפרד מן הלהקה שלו, ולכן הוא שומר עליהם בכל מצב ובכל מחיר. יחד עם זאת, יש לציין כי מדובר בכל זאת על כלב חזק וגדול יחסית, ולכן חשוב לנקוט משנה זהירות כאשר מאפשרים לילדים לשחק עימו, ולוודא כי הוא אינו אגרסיבי מדי.

 

רועה גרמני – תכונות אופי

היות וכלבי הרועה הגרמני שימשו לאורך ההיסטוריה בתור כלבי עבודה, הם נטולי פחד ועכבות במהותם. כלבים אלו הם חדורי מטרה וממושמעים מאוד, מה שהפך אותם לגזע הנפוץ ביותר בשימוש של כוחות ביטחון והצלה בכל העולם וכן בישראל. בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלהם, כלבי רועה גרמני נפוצים בשימוש ככלבי עבודה הפועלים הן ככלבי נחייה לעיוורים, ככלבי רועים, כלבי שירות, ואף בתור כלבי תערוכות.

 

גידול ואילוף של כלבי רועה גרמני - כללים וטיפים  

הרועה הגרמני הוא כאמור גזע כלבים נבון ביותר, מה שהופך אותו לכלב עבודה מצטיין. אילוף של כלבי רועה גרמני אשר מתבסס על מתן חיזוקים חיוביים בדמות חטיפים ופינוקים, יכול לחולל נפלאות ולהפוך את כלבכם לכלב ממושמע, צייתן ונינוח. כלבים אלו כאמור קשורים מאוד לבני משפחתם האנושיים, ובנוסף לכך הם גם נוטים לחשדנות ומידה מסוימת של טריטוריאליות.לכן מדובר בכלבי שמירה מצוינים וחברים נאמנים לכל החיים.

חשוב לדעת שאף שכלבי רועה גרמני נוחים יחסית לאילוף, בכל זאת יש להם נטיה לנסות ולהפוך לכלב האלפא של הלהקה. פירוש הדבר הוא שהם עלולים "להתמרד" במידת מה ולבחון את הגבולות שהוצבו להם על ידי בעליהם.

מסיבות אלו, חשוב להתחיל באילוף של כלבי רועה גרמני כבר משלב הגורות ולהתמיד בו באופן עקבי ובלתי מתפשר לאורך זמן. יחד עם זאת, אסור בתכלית האיסור לנקוט בפעולות אגרסיביות כגון צעקות או אלימות פיזית כלפי הכלב. אלו רק יגרמו לבעיות המשמעת של הכלב להחמיר ויהפכו אותו לעיקש יותר.

 

רועה גרמני – טיפוח ובריאות

טיפוח

כלבי הרועה הגרמני ניחנו בפרווה כפולה שאורכה בינוני, ונוח יחסית לטפח אותה. די בהברשת הפרווה בתדירות של אחת לשבוע, בכדי להסיר שיער שנוטה לנשור. זאת למעט עונות המעבר המועדות לנשירה מוגברת, שבהן רצוי להבריש את הכלב כל יום. רועה גרמני לא מצריך מקלחות רבות, ובדרך כלל מספיק לקלח אותם אחת למספר חודשים בלבד. כאשר הציפורניים של כלב הרועה הגרמני נעשות ארוכות מדי, הדבר עשוי להסב לו אי נוחות בריצה והליכה ואף להכאיב לו, לכן מומלץ גם לקצוץ את ציפורניי הכלב כשמבחינים שהן התארכו מדי.

 

תזונה

כלבי רועה גרמני זקוקים למזון כלבים באיכות גבוהה, אשר מכיל את כלל הערכים התזונתיים שלהם הכלב זקוק. מומלץ גם להתאים את סוג המזון לגיל הכלב, ולדעת שקיים מזון כלבים המותאם במיוחד לצרכים התזונתיים של גורים, של כלבים בוגרים ושל כלבים קשישים. כמו כן אין לתת לכלב שאריות מזון מהארוחות שלכם, מאחר וזה עלול לגרום להתפתחות של שלל בעיות בדרכי העיכול וכן לעודף משקל שמסוכן לבריאות הכלב.

פעילות גופנית

בתור גזע אתלטי ופעיל מטבעו, כלבי רועה גרמני זקוקים ללא מעט פעילות, על מנת לשמור על בריאותם הפיזית והמנטלית. כלב רועה גרמני שאינו מקבל מספיק הזדמנויות לפרוק אנרגיה עלול להפוך מתוסכל  וכתוצאה מכך להפוך הרסני ולא ממושמע. כאשר מדובר על גור צעיר, ניתן להתחיל בהליכה יומי קצרה, ולשחק עמו בצעצוע לכלבים או בכדור כדי להפעיל אותו כראוי.

 

5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על רועה גרמני

להלן 5 עובדות מרתקות על כלבי רועה גרמני שאולי לא הכרתם:

 

  1. כלבי רועה גרמני הם כלבים מטיפוס "אלפא" הנאמנים מאוד ללהקתם.
  2. הבסיס לשילובו המוצלח של כלב רועה גרמני בבית הוא להפגיש אותו עם דמות סמכותית במשפחה ולהפעיל אותו באופן אקטיבי בשגרה.
  3. ישנם כלבי רועה גרמני משני סוגים עיקריים - רועה גרמני מסוג "קו דם עבודה" ורועה גרמני מסוג "קו דם תערוכה".

  4. אימוץ של רועה גרמני מצריך ליווי ממאלף כלבים בתחילת הדרך, כדי להבטיח קליטה מוצלחת של הכלב במשפחה ובבית.

  5. כלבי רועה גרמני מככבים לעתים קרובות בתחרויות כלבים אולימפיות.

 

לסיכום

גזע הרועה הגרמני המוכר בארץ גם בתור "כלב זאב", נחשב כגזע פופולרי ביותר. אלו הם כלבים שבמקור שימשו לרעיית צאן ורק עם הזמן הפכו לכלבי בית, כלבי שמירה וכלבי נחייה. לכן אם שקלתם לאמץ כלב רועה גרמני, עליכם לקחת בחשבון שתזדקקו לליווי ממאלף כלבים בהתחלה, על מנת להבטיח ביותר מוצלח של הכלב והשתלבות אופטימלית שלו במשפחה.

 

 מחפשים לצרף אליכם לחיים רועה גרמני נאמן? כנסו אלינו ללוח חיות מחמד של הומלס בו תוכלו למצוא גם כלבים לאימוץ מכל הגזעים.
 

כתבות נוספות


גולדן רטריבר - כלבלב עם לב זהב
גולדן רטריבר (Golden Retriever) הוא בין גזעי הכלבים היותר פופולריים בארץ ובעולם, ולא במקרה. מדובר בגזע נוח וחברותי במיוחד, מה שהופך את גידולם של כלבים אלו כחיות מחמד לחוויה לכל המשפחה. אם חלמתם לאמץ חבר על ארבע שיהיה שותף נאמן לחיים שתוכלו לאהוב ולקבל ממנו אהבה בחזרה, כלבי גולדן רטריבר הם יופי של בח...טיפול בפחד מכלבים
מצד אחד ידידו הטוב של האדם, מצד שני חיה בעלת עבר פראי. איך אפשר להסביר מדוע אנשים מפחדים מכלבים, האם ניתן לטפל בכך ומהו ההבדל בין פחד מכלבים בגיל צעיר לבין פחד מצטבר בגיל מבוגר?רועה קווקזי - נאמן, חזק ואמיץ!
כלב הרועים הקווקזי אומן לאורך אלפי שנים לשמור על עדרי כבשים ולא לסגת אפילו אם מגיע דוב, או זאב, אבל כיום הוא כלב משפחתי נאמן, שיגן על המשפחה שלו מכל איום אפשרי. אז אם אתם חושבים להיות בעליו הגאים של רועה קווקזי - גזע עם שורשים חזקים וגאים בפני עצמו, הנה מה שאתם צריכים לדעת.איך למצוא מזון כלבים במחיר משתלם
בעלי חיות מחמד, ובכלל זה כלבים, אמורים לדאוג לכל מחסורם. כלבים נחשבים לבני בית ולחלק בלתי נפרד מהמשפחה ויש צורך לטפל בהם היטב, לדאוג להם לאוכל ומזון מתאים, לצאת איתם לטיול, לספק להם טיפול רפואי וכדומה. אין זה משנה איזה סוג כלב הנכם מחזיקים, הדבר הבסיסי הנדרש הוא לספק לו מזון כל צרכו.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה