מגזין הומלס / חיות מחמד

ביטוח חיות מחמד – המדריך המלא

ביטוח חיות מחמד – המדריך המלא

כל מי שמגדל חיית מחמד כגון כלב או חתול יודע כמה היא יכולה להיות חלק ממשי מהבית. בדומה לבני משפחה אחרים, גם לכלבים וחתולים יש צרכים כולל צרכים רפואיים ואנחנו תמיד שואפים לתת להם את הטיפול הטוב ביותר. בניגוד לבני אדם המשלמים ביטוח בריאות, ביטוח לאומי ובמקרים רבים ביטוחים נוספים, טיפולים רפואיים של כלבים וחתולים אינם מכוסים ביטוחית ולכן חשוב לדאוג לרכוש ביטוח חיות מחמד.

31/12/2021

 

ביטוח חיות מחמד – למה צריך את זה בכלל?

כשאנחנו מאמצים או רוכשים חיית מחמד לא תמיד אנחנו מודעים לעלויות הצפויות לנו בעתיד. אז כן, אנחנו מנסים לחשב כמה יעלה לנו שק אוכל בחודש, צעצועים וחול במקרה של חתולים – אך יש הוצאות שהרבה יותר קשה לחזות מראש שיכולות להסתכם במאות בודדות ולהגיע לאלפי שקלים בשנה, ואלו הן הוצאות רפואיות.

כמובן שאנחנו תמיד מקווים שחיית המחמד שלנו לא תסבול מאף מקרה רפואי חמור, אך למרבה הצער אין לנו כל ערובה לכך. חיית מחמד יכולה להיות בריאה לחלוטין כשאנחנו מאמצים אותה, אך לאחר מספר שנים יכולה להתגלות בעיה רפואית, וכמובן שאנחנו נרצה את הטיפול הטוב ביותר עבורה אך זה יעלה לנו, ולא מעט.

 

טיפול רפואי בבעלי חיים – כמה זה יכול לעלות?

כשחיית המחמד שלנו סובלת פתאום ממקרה רפואי ואנחנו צריכים לקבל החלטה מהר על הטיפול שהיא תקבל אנחנו לא בהתחלה לא חושבים על כסף.

כל מה שאנחנו רוצים זה שהכלב או החתול שלנו לא יסבלו ושיחלימו ונשלם כמה שנשלם. או לפחות, ככה אנחנו חושבים לפני שאנחנו יודעים כמה לשלם.

כך למשל טיפול רפואי בחתול שנפצע וזקוק לניתוח יכול להגיע גם לעלות של 10,000 ש"ח. עבור רוב האנשים מדובר בעלות גבוהה מאוד, כאשר אפילו בעצמנו אנחנו משקיעים באופן נדיר סכומים שכאלו.

התוצאה במקרים בהם הבעלים לא אנשים עשירים היא שרבים מעדיפים ללכת על טיפול רפואי זול שמהווה פלסטר ולא פותר את הבעיה האמיתית ורק גורם לחיית המחמד להמשיך לסבול, ולפעמים אף יעדיפו להרדים את חיית המחמד מאשר לשלם את הסכום.

כן, זה נשמע נורא – אבל לרבים מאיתנו פשוט אין 10,000 שקלים לשלם באופן פתאומי על טיפול רפואי לבעל החיים האהוב שלנו. לכך בדיוק נוצר השרות החשוב של ביטוח חיות מחמד.

 

ביטוח חיות מחמד -  צד ג'

לא רק טיפולים רפואיים עלולים להשית עליכם הוצאות גבוהות. בעיקר כשמדובר בכלבים, לפעמים אנחנו חשופים לנזק לצד שלישי שיכולים להגיע להוצאות משמעותיות ביותר.

כאנשים שמגדלים ואוהבים את חיות המחמד שלנו אנחנו בדרך כלל לא מאמינים שהכלב שלנו יתנפל וינשוך אדם או כלב אחר, אך קרו דברים מעולם. ישנם טריגרים שיכולים לגרום גם לכלב מחונך ומקסים לנהוג לפתע באלימות, והתוצאה יכולה לעלות לנו בהוצאות כבדות  - זאת בתנאי שאין לנו ביטוח לחיית המחמד שלנו.

מדי כמה ימים מתפרסם מקרה של כלב שנשך אדם, וכשמקרים אלו מגיעים לבית המשפט הפיצוי יכול להגיע גם לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. גם אם לא נוצר נזק פיזי משמעותי לאדם שננשך, לפעמים נזק נפשי יכול לגרור פיצוי גבוה מאוד.

כמו כן, לא רק נזקים לבני אדם יכולים להצריך אתכם לשלם פיצויים גבוהים: גם במקרה והכלב שלכם נשך כלב אחר ותתבעו בבית המשפט, ייתכן ותאלצו לשלם פיצוי גבוה במיוחד.

לסיכום, ישנן הוצאות כבדות המלוות בגידול חיות מחמד שלא תמיד ניתן לחזות מראש אך בהחלט ניתן להתכונן לקראתן ולכן כדאי לנו להצטייד בביטוח המספק כיסוי  צד ג' במידה וחיית המחמד שלכם גרמה נזק הגורר עמו פיצוי.

 

סוגי הביטוחים שניתן לעשות לחיות מחמד

ככלל, קיימים שלושה סוגי ביטוחים שניתן לעשות בביטוח חיות מחמד.

שימו לב שלא כל חברת ביטוח שמציעה ביטוח חיית מחמד מציעה את שלושת הביטוחים הללו, ובמידה ואתם מעוניינים בביטוח מסוים מתוך השלושה וודאו כי זה הביטוח שאתם רוכשים. אלו הם הביטוחים:

ביטוח בריאות לחיות מחמד

ביטוח המספק כיסוי כספי להוצאות בגין טיפולים רפואיים לחיית המחמד שלכם. ביטוח בריאות לכלבים וחתולים מעניק כיסוי להליכים רפואיים כגון בדיקות מעבדה, צילומים, הדמיות, ניתוחים, ימי אשפוז ותרופות. זהו אולי הביטוח החשוב ביותר, כי הצורך בו הוא כמעט וודאי ויאפשר לכם להעניק לחיית המחמד את הטיפול הטוב ביותר.

ביטוח חיים לחיות מחמד

אם חס וחלילה חיית המחמד שלכם תאבד את חייה בתאונה למשל, תקבלו פיצוי כספי. שימו לב שהשווי הכספי של בעל החיים משחק תפקיד משמעותי, כאשר הפיצוי שתקבלו בגין כלב גזעי שונה מהפיצוי שתקבלו עבור כלב לא גזעי.

ביטוח צד ג'

ביטוח חשוב המספק כיסוי במידה וחיית המחמד שלכם גרמה נזק לצד ג', בין אם מדובר בנשיכה של אדם, תקיפת בעל חיים אחר או נזק לרכוש. אתם כבעלים אחראים על בעל החיים שלכם, ובמידה והוא יוצר נזק הפיצוי הוא עליכם, או על חברת הביטוח במידה ויש לכם ביטוח צד ג' לחיות מחמד.

 

 

האם קיימים הבדלים בין ביטוחי כלבים וחתולים?

ישנם הבדלים מסוימים בפרמיות המוצעות לביטוח כלבים וחתולים, וזאת בשל ההבדלים בניהם.

כך למשל, חברת הפוליסה הכוללת של תוכנית שי לידיד (Best Friend) של חברת הפניקס מציעה גבול אחריות כלפי צד שלישי עד גובה של 685,800 שקלים בשנה, כאשר ישנו הבדל בין המחיר לכלבים והמחיר לחתולים: בעוד הפרמיה עבור כלב רגיל היא 1,091 ש"ח, הפרמיה עבור חתולים נמוכה מעט יותר ועומדת על 875 ש"ח.

 

היכן ניתן לבצע ביטוח בעלי חיים?

בניגוד לביטוחים אחרים כגון ביטוח חיים, רכב, נסיעות, בית ועוד בהם עשרות חברות ביטוח מתחרות ומציעות פרמיות שונות, בביטוח חיות מחמד ישנן שלוש חברות בלבד המציעות שירות זה:

  • חברת הפניקס המציעה מוצר שי לידיד (Best Friend)
  • חברת שומרה מקבוצת מנורה מבטחים המציעה את תכנית חיותא
  • מרפאט, שאינה חברת ביטוח ומגדירה את עצמה כקופת חולים לחיות מחמד

חשוב לדעת שאמנם ישנם קווים משותפים בשלושת התוכניות האלו, אך לא מדובר בפרמיות זהות ויש הבדלים בין אלו לאלו. גם החברות עצמן מציעות תוכניות שונות לביטוח חיית המחמד.

 

עלויות ביטוח חיות מחמד

העלות החודשית לביטוח חיות מחמד נעה בית 60 ל-120 ש"ח בחודש (כלומר בין 720 ל-1,440 ש"ח בשנה). העלויות בין החברות שונות וכך גם השירותים שהן מציעות.

כך למשל חברת הפניקס מציעה ביטוח רפואי שכלול בו ביטוח חיים וביטוח צד ג', ולא מאפשרת לרכוש ביטוח רפואי בנפרד. עם זאת, ניתן לרכוש ביטוח צד ג' בנפרד. העלות נעה בין 70 ל-95 ש"ח בחודש, תלוי בסוג הביטוח ואם אתם מבטחים כלב או חתול.

מרפאט מציעה טיפולים רפואיים שהיא מבצעת, כאשר היתרון הוא שאתם לא צריכים לחכות להחזר אך החיסרון הוא שהטיפול מוענק רק בקליניקות של החברה. העלות נעה בין 70 ל-120 ש"ח בחודש, תלוי בסוג הביטוח ואם אתם מבטחים כלב או חתול.

חיותא מאפשרת לרכוש ביטוח אחריות לצד ג' בנפרד וכן ביטוח רפואי בנפרד בעלות של 75 עד 100 ש"ח, תלוי בסוג הביטוח וסוג החיה.

 

מה לא ניתן לבטח בביטוח חיות מחמד?

  •  ניתן לבטח חיות מחמד מגיל 4 חודשים עד 8 שנים בלבד מלבד בחברת מרפאט שמאפשרת לבטח כלב עם שבב מגיל חודשיים.
  • כמו כן, חיית המחמד צריכה להיות במצב רפואי תקין בתחילת הביטוח.
  • לא ניתן לבטח כלבים מגזעי אמסטף, דוברמן, בול טרייר, רוטוויילר, פיטבול, סטפנרדשייר, דוגו ארגנטינו, רועה קווקזי, רועה תורכי, פילה ברזילרו וטוסה.
  • ביטוח בעלי חיים לא כולל טיפולים שגרתיים כגון חיסונים, טיפולים אסתטיים וכן טיפולים התנהגותיים.
  • בהפניקס קיימת תקופת אכשרה של 14 יום מההצטרפות לכיסוי מחלות, ו-3 ימים במקרה של תאונה. בחיותא תקופת האשכרה היא 60 יום ואין תקופת אכשרה לפציעה מתאונה.

 

ביטוח חיות מחמד – הדרך להתכונן לקראת הלא נודע

ביטוח באופן כללי הוא הדרך שלנו להתכונן לקראת מה שאנחנו לא יודעים שיקרה. התקווה היא תמיד שלא נצטרך להשתמש בביטוח, אך אם חס וחלילה נגיע למצב שנזדקק לו אנחנו נודה לאל שהביטוח קיים.

זה חל במקרה של ביטוחי רכב שמכסים עלויות פגיעה בנפש, ברכוש ובצד ג'; במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל שמכסה טיפולים רפואיים יקרים במיוחד, עלויות איתור וחילוץ, נזק לצד ג' ועוד, ובמקרה של גידול בעלי חיים – טיפולים רפואיים ונזק לצד שלישי.

אל תגידו לעצמכם שאתם לא תצטרכו את הביטוח. החיים אינם צפויים ואתם פשוט לא יכולים להעריך אם תזדקקו לביטוח – וההערכה היא שבשלב כזה או אחר אתם אכן תזדקקו לו.

גם אם חיית המחמד שלכם בריאה לחלוטין ביום האימוץ או הרכישה שלה, אף אחד לא מבטיח לכם שלא יקרה כלום ושהיא לא תזדקק לטיפול רפואי ולכן ההמלצה שלנו היא לבטח את חיית המחמד שלכם ולחסוך לעצמכם אחר כך מימון כבד והחלטות קשות.

 
 

כתבות נוספות


פקינז ננסי - כלב שהוא אריה קטן
הוא אולי קטן, אבל הביטחון העצמי שלו בשמיים. כנראה שפקינז מודע להיסטוריה המלכותית שלו, אחרת קשה להסביר את האופי האמיץ של הכלב החמוד הזה.רועה בלגי - כלב מיוחד לאנשים מיוחדים
רועה בלגי הידוע גם בשם "מלינואה" (על שם העיר הבלגית "מאלין" שבה הוא נוצר לראשונה), הינו כלב נבון, נאמן, ופעיל, המתאים לשימוש הן ככלב עבודה בתנאים מסוימים, והן ככלב מחמד.פומרניאן | פומרניין - כלב שהוא דובי קטן
עם ממוצע עלות של 11,000 ש״ח לגור, פנים מתוקות כמו של בובת דובי, וסלב׳ס שלא מפסיקים להצטלם איתם באינסטגרם, הפומרניאן (פומרניין) הם בין הכלבים האהובים בשנים האחרונות. הנה מה שחשוב לדעת על המיניאטורות הכי מתוקות בחנות.גולדן רטריבר - כלבלב עם לב זהב
גולדן רטריבר (Golden Retriever) הוא בין גזעי הכלבים היותר פופולריים בארץ ובעולם, ולא במקרה. מדובר בגזע נוח וחברותי במיוחד, מה שהופך את גידולם של כלבים אלו כחיות מחמד לחוויה לכל המשפחה. אם חלמתם לאמץ חבר על ארבע שיהיה שותף נאמן לחיים שתוכלו לאהוב ולקבל ממנו אהבה בחזרה, כלבי גולדן רטריבר הם יופי של בח...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה