מגזין הומלס / רכב

יש לכם שאלות על רכב חשמלי? המאמר הבא בשבילכם

יש לכם שאלות על רכב חשמלי? המאמר הבא בשבילכם

כלי־הרכב החשמליים הופכים לפופולריים יותר ויותר בעולם הרכב המודרני. עדיין ישנם צרכנים המבקשים לקבל מענה לשאלות רבות אודות המכוניות הללו, כדי שיוכלו לדעת האם הרכישה משתלמת. בדיוק בגלל זה הכנו לכם מספר תשובות לשאלות הנפוצות ביותר, שיעזרו לכם להרגיש בטוחים לגמרי ברכישת רכב חשמלי. הרי הן לפניכם.

24/01/2022

 

כיצד מטעינים את הרכב?

 כלי־רכב חשמליים מונעים באמצעות סוללה חשמלית, בניגוד לכלי־רכב המוכרים לנו יותר הפועלים על מנוע בערה העושה שימוש בדלק. כאשר נוסעים ברכב שהוא חשמלי בלבד או ברכב היברידי נטען, יש להטעין את הסוללה בעמדת טעינה. עמדות טעינה לרכב חשמלי ניתנות להתקנה בבית וישנן גם כאלה ציבוריות, המאפשרות הטענה במהלך נסיעות ארוכות.

היתרון של התקנת עמדת הטענה בבית היא שניתן להטעין את הרכב במהלך הלילה, כך שבבוקר תתעוררו לסוללה מלאה לגמרי. כמו כן עמדות אלה מאפשרות טעינה מהירה יחסית של מספר שעות בודדות, להטענה מלאה. כמובן שהמהירות תלויה גם בגודל הסוללה שישנה ברכב.

בעמדות ציבוריות לרוב יש אפשרות לטעינה מהירה גם כן, יותר מאשר בעמדות ביתיות. יחד עם זאת לא כל המכוניות החשמליות תומכות בקצב טעינה זה, לכן חשוב לבדוק זאת בטרם הרכישה. כמו כן, מומלץ שלא להטעין בצורה מהירה את הסוללה באופן קבוע, שכן היא עשויה להשפיע לרעה על אורך חייה.

 

האם עלויות של רכב חשמלי יקרות יותר מרכב הפועל על דלק?

מי שמחזיק ברכב עם מנוע בערה הפועל על דלק נושא במגוון עלויות שוטפות כמו דלק, ביטוח, טסט שנתי, תחזוקה שוטפת ותיקונים. כל העלויות הללו כמובן מתווספות להוצאה הלא מבוטל הראשונית של רכישת הרכב מלכתחילה. לכן, אין ספק שאחזקת רכב כרוכה בעלויות רבות ומכובדות.

כמובן שכלי־רכב חשמליים גם הם מגיעים עם עלויות משלהם, אך הן בהחלט נמוכות יותר מאלה של רכבי מנוע הבערה. ראשית, במכוניות אלה אין הוצאה על דלק כלל, כאן ללא ספק נמצא אחד ממוקדי החיסכון העיקריים. אומנם ישנה הוצאה על חשמל לשם הטענת הרכב, אך העלות של הוצאה זו נמוכה יותר מזו על הדלק.

בנוסף, ישנה עלות נמוכה יותר בהוצאות על תחזוקה שוטפת ותיקונים. מאחר ולא נוצר חום גבוה בעת הנעת הרכב החשמלי כפי שנוצר במנוע הבערה, ישנה שחיקה מופחתת הרבה יותר של חלקי ההנעה השונים ברכב. כמו כן, הרכיבים בכלי־רכב החשמליים עולים פחות מאלה הנמצאים ברכבי הבנזין והדיזל, לכן גם במקרים נדירים שבהם יש צורך בהחלפת חלק לא תצטרכו לשבור את כל קופות החיסכון שלכם.

 

האם הסוללה תיגמר לי במהלך נסיעה ארוכה?

אחד החששות הגדולים ביותר שעולה בליבם של צרכנים השוקלים רכישה של רכב חשמלי, הוא האם הרכב יכול לעמוד בנסיעות ארוכות מבלי שהסוללה שלו תתרוקן. התשובה הקצרה לשאלה זו היא כן, רכב החשמלי בהחלט יכול לעמוד בנסיעות ארוכות מבלי שתמצאו את עצמכם תקועים באמצע הדרך בלי סוללה.

ראשית, יצרניות המכוניות החשמליות ממשיכות לשדרג עוד ועוד את הסוללות, כדי לספק לצרכנים טווח נסיעה גדול. שנית, ישנן עמדות טעינה ציבוריות המפוזרות ברחבי הארץ שבאמצעותן תוכלו לטעון את הסוללה גם באמצע הדרך. יחד עם זאת, סביר מאוד להניח שלא תזדקקו לכך כלל. מדינת ישראל היא אינה מדינה גדולה במיוחד וישנם כלי־רכב המציעים טווח נסיעה של כארבע מאות קילומטרים.

חשוב שתרכשו את הרכב החשמלי המתאים לצרכים שלכם. למשל אם אתם נוסעים בעיקר בסביבה עירונית אינכם זקוקים לרכב בעל סוללה גדולה מאוד לטווחי נסיעה גדולים.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה