מגזין הומלס / דרושים

עבודה מהבית

עבודה מהבית

עבודה מהבית - יתרונות וחסרונות

רובנו חושבים שהעבודה האולטימטיבית היא עבודה מהבית. לקום בבוקר, לפזר את הילדים במסגרות, לעשות טיול לכלב, לשתות בנחת את כוס הקפה ורק אז להתחיל את היום. אין פקקים, לא צריך למצוא מקום חניה, אין לחץ ומרוויחים לפחות שעתיים ביום כי חוסכים את הנסיעות, מה רע?

03/07/2019

אכן, בלעבוד מהבית יש הרבה יתרונות, אך גם לא מעט חסרונות. עבודה מהבית לא מתאימה לכל אדם. בין אם אתה שכיר או עצמאי עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית גבוהה.

לעבוד כשכיר מהבית

השילוב בין קריירה תובענית לניהול חיי משפחה, אינו פשוט. לכן ארגונים שונים, בעיקר חברות הייטק, מאפשרים לעובדים לעבוד מהבית (גם אם לא כל השבוע, לפחות יום או יומיים בשבוע). הודות לטכנולוגיה של היום, מתאפשר לנו לעבוד און ליין עם חברות בארץ ובחו"ל על ידי שיחות סקייפ, פגישות אינטרנטיות, שיחות ועידה ועוד. זה אולי כבר מובן מאליו שניתן לשוחח עם חו״ל כמעט מכל מקום, אך עד לא מזמן היה צורך להגיע לעבודה במיוחד לפגישות ומשימות מהסוג הזה.

היתרונות המובהקים של עבודה מהבית לשכירים הם בעיקר חיסכון בזמן וסטרס. הנסיעות בבוקר למקום העבודה, ואחה״צ או בערב בחזרה. הלחץ נפשי של ארגון זמנים (שילוב בית, עבודה וילדים), אין צורך לקחת ימי חופשה בשביל סידורים וארגונים, האפשרות לעבוד בשעות לא שגרתיות (למי שעובד עם חו"ל) ועוד. יש מנהלים אשר מעידים שתפוקת העבודה של העובדים גבוהה יותר כאשר הם עובדים מהבית.

חסרונות? הם מתחילים בדרך כלל ב״טוב אז רק נשטוף כלים, ורק נוציא את הכלב, ורק להכניס בגדים לכביסה״ והופ, השעה 10:00, מתחילים לעבוד. במהירות מפתיעה מגיעה השעה 12:30, ארוחת צהרים, יושבים מול הטלוויזיה ואוכלים. ואז מתחיל סרט יפההההה שכבר חודשים אני רוצה לראות אותו, מקסימום אני אשלים את שעת העבודה הזאת בלילה, וככה אנשים שעובדים מהבית, מוצאים את עצמם בשעה 17:00 עם 4 שעות עבודה ו-4 שעות נוספות בתוך הלילה.

עבודה מהבית זה לא משחק ילדים, צריך משמעת עצמית מאוד מאוד גבוהה כדי להישאר בעבודה גם כשאתה בבית.

חסרון נוסף לעבודה מהבית: אנשים רבים שעובדים מהבית מעידים שחסר להם את הביחד, את הצוות, את החבר שאפשר לדבר איתו בבוקר או בהפסקות, אין חיי חברה (כמעט), כך שלאחר מספר חודשים מרגישים את ההבדל ואת הקושי אל מול עבודה במשרד.

עוד חסרון לעבודה מהבית (כן יש מלא…)- למי שיש ילדים, בשעה 13:00-14:00 מגיעים הילדים, אמנם צריך ללמד אותם מהתחלה שאבא/אמא עובדים, אבל לא נכין להם אוכל? לא נעזור בשיעור הבית כי אנחנו עובדים? ועוד לא דיברנו על הרעש שהילדים יוצרים. אנחנו פה אבל לא פה, עובדים אבל לא עובדים. מאוד קשה לתמרן בין לבין.

יתרונות וחסרונות אצל עצמאיים שעובדים מהבית

כשאתה עצמאי, אתה נוכח לגלות שיש המון הוצאות לעסק: שכירות, חשמל, מים, ארנונה, ציוד משרדי ועוד. לכן, לא מעט עסקים קטנים מתופעלים מהבית, אפילו בעלי עסקים עם עובד או שניים ממשיכים לעבוד מהבית.

היתרונות –
בשנים הראשונות של העסק היתרון העצום הוא חיסכון בכסף על שכירות והוצאות אחרות. יתרה מזאת, כאשר אתה מצהיר שאתה עובד מהבית אתה מקבל זיכוי על חלק מהוצאות הבית, ואם אתה גר בשכירות, חלק מתשלום השכירות אף מוכר במס.
בנוסף, עצמאים עובדים לרוב מסביב לשעון כדי למנף את העסק גם אם זה באמצע הלילה, לכן העבודה מהבית מקלה עליהם.

חסרונות –
אז בנוסף לחסרונות שקיימים אצל שכירים שהם מקבילים לחסרונות אצל עצמאיים, ישנם עוד מספר חסרונות, פגישות – לא נראה טוב לקיים פגישה בבית, גם בהנחה שיש בית יצוגי לקיים בו פגישות, מה עושים עם פגישה בשעות שהילדים בבית ועושים רעש?

חסרון נוסף: אנשים פותחים עסקים בשביל להרוויח כסף, וכמה שיותר יותר טוב, אבל מה עושים כשהעסק גדל, ויש צורך לאחסן סחורה, להביא עוד עובד, או להקים עוד עמדת עבודה, האם יהיה מספיק מקום או שיעבדו בצפיפות? תהליך גדילה של עסק, מבורך ככל שיהיה, צריך להיעשות בצורה מחושבת, מבוקרת ועדיף לקחת ליווי מקצועי.

לסיכום, מובן שלעבודה מהבית יש יתרונות וחסרונות לשכירים ועצמאיים. אך אם אתם אנשים עם משמעת עצמית, המסוגלים לעשות הפרדה בין הבית לעבודה, כפי הנראה שאתם תהנו לעבוד מהבית. אך אם אתם לא מסוגלים לעשות הפרדה מלאה, המשרד הוא המקום בשבילכם.מערכת הומלס

 

כתבות נוספות


דרושים הייטק: הטרנדים החמים
ניתן לומר באופן חד משמעי כי תעשיית התעסוקה הינה הנפגעת העיקרית בכל המתקשר לפרוץ מגפת הקורונה, שכן אלפי אזרחים מצאו את עצמם ללא עבודה, בחופשה, ללא עיסוק ואפיקי קידום רבים. שכן ניתן לומר כי ישנן מספר תעשיות שאפילו פרחו בעת תקופת הקורונה שכן בראשן - תעשיית ההייטק.כמה מרוויחים בעבודת סטודנטים
כשאתה סטודנט הלימודים הם מרכז חייך, חיי החברה שלך מתרכזים בסופי שבוע, ובין לבין אתה צריך למצוא זמן לעבוד (או שאבא מממן). רוב הסטודנטים עובדים בעבודה עם משמרות המאפשרות להם ללמוד בבוקר ולעבוד בערב כדי להרוויח קצת כסף, במעט שהם מרוויחים הסטודנטים צריכים לממן את הלימודים, שכר דירה, מזון, טלפון, אינטרנט...שינוי קריירה להייטק בגיל 40: הקורסים שכדאי להכיר
רכב צמוד, פעילויות, נופשונים, השתלמויות והאפשרות לעבוד במקצוע שסביבו זורחת הילה של הצלחה קורץ לצעירים רבים אשר בוחרים לעבוד בהייטק. אם עד לאחרונה היה ידוע לרבים שהזמן משחק מרכיב משמעותי בתחום ההעסקה וכי הקריירה יכולה להימתח עד גיל 50 (לערך) הרי שהיום המגמה התפתחה ורבים הם האנשים, המבצעים הסבה להייטק...למה משתלם לכם לתת שוברי מתנה לעובדים
מי לא אוהב שוברי מתנה? מעבר להנאה, מתן שוברי מתנה לעובדים, היא השקעה בהון האנושי שלכם. בואו נדבר על זה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה