מגזין הומלס / רכב

קניית מנועים מיבוא

קניית מנועים מיבוא

במידה ומנוע הרכב של ניזוק, לרוב עומדות בפניכם מספר אפשרויות: להחליף את המנוע, לעשות לו שיפוץ כללי (אוברול) או לבצע שיפוץ של ראש המנוע במידה וטיפול זה יספיק להחזירו למצב תקין. במקרים רבים האופציה של החלפת המנוע היה משתלמת יותר, זאת במידה ומדובר במנוע איכותי. 

28/04/2022

המנוע החלופי יכול להיות מפירוק מקומי או מיבוא - כלומר מנוע שפורק מרכבים מחו"ל וייבאו את המנוע לארץ. לרוב האופציה המשתלמת תהיה רכישת מנוע מיבוא מסיבות רבות (מנועים שמורים ממדינות עם אקלים נוח, ק"מ נמוך, מאגר ענק של מנועים ממדינות ענק שמאפשר לייבא מנועים איכותיים מתוך מבחר גדול ועוד..) ובמאמר זה נתמקד בכל מה שחשוב לדעת וכדאי לבדוק טרם קניית מנועים מיבוא.

 

 

6 דברים שמומלץ לבדוק טרם קניית מנוע מיבוא

 

  1. ודאו כי מדובר ביחידת מנוע שלמה

יש לוודא כי המנוע פורק מהרכב המושבת כמו שהוא, כלומר כי מדובר במנוע במצב תקין לגמרי שהוציאו אותו מהרכב כפי שהוא, בדקו אותו וכעת מתקינים אותו ברכב שלכם. לא הייתם רוצים לקבל מנוע שניזוק בעבר ובוצע בו שיפוץ כשאינכם יודעים מי תיקן אותו ומהו טיב השיפוץ.

  1. ודאו כי המנוע יובא בצורה מסודרת עם כל הפרטים

ודאו כי המנוע מגיע עם כל הניירת הרלוונטית - שטר מכר ובו רשום מספר הרכב ממנו פורק המנוע וכל הפרטים של הרכישה. כמו כן יש לוודא כי המוסך לאחר ההתקנה יספק לכם אישור כי המנוע הוחלף ועם המסמכים האלו עליכם לגשת אל משרד הרישוי על מנת לבצע רישום של החלפת המנוע.

  1. בדיקה מקיפה

כל מנוע בין אם מדובר במנוע מפירוק מקומי או מיבוא חייב לעבור בדיקות תקינות קפדניות טרם ההחלפה וההתקנה ברכב של הלקוח. הבדיקות אלו כוללות: קומפרסיה (לחצים), תנועת מים ושמן, מעברים, שברים, בדיקת מערכת הצתה, קירור ועוד. כשמדובר במנוע מיבוא הבדיקה צריכה להיות כפולה - טרם היבוא ועם הגעת המנוע אל הספק בארץ.

  1. אספקת מנוע + התקנה במקום אחד

רצוי מאוד לבצע את רכישת המנוע ממקום אחד שהוא גם מספק את המנוע וגם מתקין אותו, כך שבכל מקרה של תקלה שמקורה במנוע או בהתקנה ניתן לפנות אל גורם אחד בלבד כשגם ההתעסקות לפני הרכישה תהיה מינימלית. כמובן חשוב רק לוודא כי מדובר בספק אמין ובמוסך מנוסה בביצוע התקנות מנועים לרכב.

  1. אספקת מנועים ישירות מהיבואן

ישנם מתווכים שעלולים למכור לכם את המנוע בתוספת עלויות תיווך, ישנם ספקי מנועים שמבצעים התקנות שהם היבואן בעצמו, כך שברכישה דרך היבואן אנו עשויים לחסוך את העלויות האלה.

  1. אחריות 

חשוב לדעת כי על פי חוק כל מוכר מוצרי תעבורה ("סוחר במוצרי תעבורה" כנוסח החוק - סעיף 119 א) חייב לספק לקונה אחריות של 3 חודשים או 6,000 ק"מ מיום המסירה או ההתקנה של המוצר.

תקנה זו תקפה לכל חלקי החילוף ברכב, בכללם המנוע. ודאו כי אתם מקבלים הצעת חוק תקינה, שכוללת לפחות את המינימום של החוק וכי היא כוללת גם את אספקת המנוע, ההתקנה וכי אין סעיפים לא ברורים שמורידים את האחריות מטעם הספק / מתקין המנוע.

 
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה